Expozice Homo Ecologicus

Rádi jsme podpořili festival Respekt k porodu, jehož tématem je nejen porod tako takový, ale zároveň také těhotenství, tématika rodičovství či kvalita služeb v českém porodnictví. Konal se v Praze v druhé polovině května v rámci světového týdne respektu k porodu. Během týdne se zde konaly po celý den přednášky, diskuse nebo např. promítání, určené jak pro veřejnost, tak pro zdravotníky a pro školy. Organizátorky (organizátorem festivalu je Hnutí za aktivní mateřství) se festivalu věnovaly skutečně naplno.

Jako partneři festivalu jsme se připojili k prezentaci přírodních produktů v rámci expozice HOMO ECOLOGICUS.

Jak uvádějí organizátoři k této expozici:

Příchod dítěte na svět je úžasnou životní událostí. Dává nám příležitost zrát, radovat se ze života novým způsobem a také nacházet nové pohledy na věci kolem nás. Přináší i pocit zodpovědnosti. Pro dítě chceme to nejlepší, a proto v tomto období, více než kdy jindy, zjišťujeme, co je zdravé, a to nejen pro fyzické, ale také duševní zdraví našeho miminka.

Zřetelnějších kontur tak dostávají souvislosti mezi zdravím naším, stavem přírody a společnosti vůbec. Zjišťujeme, že máme možnost vybírat produkty, které představují menší zátěž pro životní prostředí. Takové produkty jsou zároveň prospěšnější a méně zatěžující pro naše vlastní zdraví. Budeme-li vybírat výrobky šetrné k přírodě, zvířatům a lidem, budeme sami odměněni kvalitou a zdravím.