bannerFORSTERS_1600x370pxl

FOTOGALERIE PŘÍRODNÍCH MYCÍCH MOŘSKÝCH HUB FÖRSTER´S

Pro bližší představu o velikostech jednotlivých mořských hub Förster´s, včetně toho, jak se mezi sebou liší houby z Karibského a ze Středozemního moře, jsme pro Vás připravili tuto fotogalerii. Je doplňkem k fotografiím jednotlivých produktů, které jsou nafocené v dlani, také pro možnost lépe si představit jejich velikost.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o strojově vyráběný produkt, avšak o přírodní, v moři rostoucí houby, které mají různé tvary, tak jednotlivé kusy nejsou samozřejmě totožné. Houby Förster´s jsou umístěny v krabičkách (s výjimku malých obličejových houbiček). Neznamená to však, že houba vyplňuje krabičku ve všech 3 rozměrech, právě vzhledem k různosti tvarů jednotlivých hub. Některé jsou vyšší a při pohledu zvrchu spíše kruhového tvaru, jiné jsou zase do více do šířky. Krabičky mají následující velikosti:

  • velikost S = 8 x 15 x 5 cm
  • velikost S/M = 12 x 11 x 6,5 cm
  • velikost M = 13,5 x 12 x 7 cm
  • velikost M = 15 x 12 x 7 cm
  • velikost XL = 16 x 14 x 11 cm  

Karibské houby jsou sbírány v mělkých vodách hloubky po kolena. Naproti pro houby ze Středozemního moře sestupují potápěči až do hloubky 30 metrů, jsou velmi houževnaté a trvanlivé. Středomořské houby mají zároveň specificky krásně "přírodou propracované" tvarování povrchu.