Certifikace produktů Förster´s

bannerFORSTERS_1600x370pxl

CERTIFIKACE PRODUKTŮ FÖRSTER´S

Přírodní produkty Förester´s jsou v závislosti na jejich charakteru nositeli certifikací FSC, GOTS a Vegan.

 

FSC certifikované dřevo ze zodpovědně obhospodařovaných lesů 

Förster´s_FSCDřevo je tak přirozené, jako příroda sama. Vyskytuje se po celém světě a patří k obnovitelným surovinám. Avšak, pouze pokud vytěžené množství nepřekročí množství, které je v lese opětovně vysázeno. Zákazníci potřebují mít důvěru bez toho, že by museli váhat, zda lesy, ze kterých pochází používané dřevo, jsou obhospodařovány zodpovědně či ne. Naše dřevěné produkty nesoucí logo mezinárodně uznávané organizace Forest Stewardship Councel (FSC) pocházejí z lesů obhospodařovaných zodpovědně, a to ekologicky vhodnou, sociálně prospěšnou a ekonomicky živatoschopnou cestou.  Správci a majitelé lesa podstupují každoroční audit za účelem prověření, zda jsou standardy kontrolovaného dřeva plněny. Logo FSC představuje potvrzení. FSC certifikace produktů Förster´s znamená tedy garanci, že naše dřevo nepochází z odlesňovaných oblastí, ale že je těženo udržitelně, v zodpovědně obhospodařovaných lesích. Po pokácení stromů, jehož dřevo je použito pro výrobu našich produktů, je daná oblast lesa opětovně osázena novými sazenicemi stromů.

 

 

GOTS - mezinárodně uznávaný standard  pro textil s důvěrou

Certifikace GOTS (Global Organic Textile Standard) garantuje bezpečný a transparentní standard zpracování textilu z bio Förster´s_GOTS.vláken, včetně ekologických a sociálních kritérií. Stojí na nezávislé certifikaci celého dodávkového řetězce textilie. Smyslem standardu GOTS je definovat celosvětově uznávaná kritéria pro bio status textílií, od surovin a jejich sklizně, přes ekologickou a sociálně odpovědnou výrobu až po značení logem, které poskytne koncovým spotřebitelům důvěryhodnou garanci. Garance zahrnují mimo jiné: férové mzdy a hodiny práce, zákaz práce dětí, jakož i hygienicky a zdravotně bezpečné podmínky pro pracovníky. Förster´s bio vlákna jsou přirozeně bez chemického ošetření a pouze z kontrolovaného bio pěstování (kbA). Kromě toho je garantováno logem GOTS, že minimálně 95% procesovaných vláken pochází z ekologického pěstování. Tato stránka je pro nás nejdůležitější, vzhledem k tomu že textilní vlákna přicházejí do intenzivního kontaktu s pokožkou během masáže, aby otevřely póry a odstranily suché a odumřelé kožní buňky.

 

 

The Vegan Society

Förster´s_VeganLogo Vegan Society v podobě veganské květiny představuje jednu z nejznámějších certifikací pro veganské produkty, která registruje více než 18 000 společností. Logo veganské květiny garantuje, že produkt neobsahuje žádné živočišné ingredience či aditiva. Nedochází k žádným pokusům na zvířatech během celého výrobního procesu. Nejen finální produkt, ale i celý výrobní proces podléhá kontrole. My ve Förster´s věříme ve férové a ohleduplné spolužití. Chceme obchodovat, vyrábět a žít tak, abychom byli v harmonii s našimi partnery, s životním prostředím a se světem zvířat. Proto jsme hrdi na to, že některé z našich produktů jsou označeny logem veganské květiny.