ROSTLINNÉ BARVENÍ BARVAMI KHADI - TREFA DO ČERNÉHO

Sdílíme zde náš příspěvek k rostlinnému barvení vlasů na Facebooku Khadi, kdy reagujeme na odezvu jedné z Vás - „právě takovou barvu bych chtěla“.

Začneme tedy rovnou skokem do černé barvy vlasů, resp. přímo do ČERNÉ S MODRÝMI ODLESKY, získané čistě rostlinnou cestou.

Jaké rady Vám dáme?

Důležitý faktor je OPAKOVANOST BARVENÍ. Lze s ním pracovat na obě strany. Buď se mu vyhýbat a většinou dobarvovat jen odrosty, anebo schválně barvit celé vlasové délky. V případě, že chcete co nevýraznější černý výsledek s modrými odlesky, tak zvolte obarvení délek opakovaně (stačí se na to zaměřit jen ze začátku, v dlouhodobém horizontu to naopak už vůbec není nutné). A nedělejte mezi těmito Vašimi prvními barveními dlouhé ČASOVÉ ROZESTUPY, barvěte např. hned po měsíci, ne později. Tím posílíte a zastabilizujete tmavost barvy v délkách a v odlesku se Vám bude o to více objevovat indigově modrý odstín.

Pro podporu stability barvy dosažené specificky odstínem KHADI ČISTÉ INDIGO (Modročerná), je na místě provést úplně nejprve obarvení odstínem KHADI ČISTÁ HENNA (Přírodní červená). Toto platí o to více, nejsou-li Vaše vlasy přirozeně tmavé. Proto ta posloupnost barev Khadi, kterou vidíte na obrázku. Nejprve tedy na vlas přijde Khadi Čistá henna, po jeho vypláchnutí, hned ten samý den, pak odstín Khadi Čisté indigo. Obarvíte se tedy dvoukrokovou metodou. A pak přichází na řadu to, co už bylo řečeno - aby se barva v délkách co nejvíce zastabilizovala a zintenzivnila, by měl vlas znovu obdržet indigové pigmenty bez velkého časového rozestupu, např. po měsíci, raději ne později. Takto se tedy začíná.