Mytí vlasů

 

PŘÍRODNÍ MYTÍ VLASŮ PODLE AJURVÉDSKÉ TRADICE

Khadi ŠAMPÓNY a BYLINNÉ PRÁŠKY myjí vlasy a vlasovou pokožku a zároveň o ně intenzivně pečují, a to cestou cenných ajurvédských bylin, podle indické tradice.

Šampóny jsou vyráběny podle tradičních indických receptur, autentickými, časově náročnými ajurvédskými postupy. Tato výjimečná speciální výroba umožňuje léčivým rostlinám a čistým éterickým olejům plně rozvinout své účinky na pokožku a vlasy. Khadi mycí bylinné prášky jsou obzvláště jemné a představují mytí v té nejpřírodnější možné podobě: Smícháte je s vodou a vlasy umyjete čistě jen pomocí cenných ajurvédských rostlin.

Ať už Khadi šampóny anebo bylinné mycí prášky, obojí markantně posílí Vaše vlasy a bude pečovat o zdraví vlasové pokožky. Jsou 100% přírodní, certifikované a veganské. Pro přírodní mytí vlasů a pro Vaši spokojenost!

 

khadi_sampony_300

 

KHADI ŠAMPÓNY - AJURVÉDSKÉ, INTENZIVNĚ PEČUJÍCÍ

Šetrné a přitom důkladné mytí vlasů na bázi receptur s čerstvými bylinami.

Pokožce přátelské tenzidy přírodního původu, na bázi kokosového oleje a glukózy. Začerstva zapracované byliny, ovoce a květy. Ajurvédské rostliny s přirozeným obsahem saponinů pro mytí a péči. S moderními rostlinnými složkami jako ceramid a skvalen pro péči o vlasové délky. Podle ajurvédy, s aromaterapií, na různé typy vlasů. To jsou šampóny Khadi. Myjí a zároveň ošetřují.

 

AJURVÉDA - ČASEM PROVĚŘENÉ TRADICE

Šampóny Khadi jsou vyráběny podle autentických, časově náročných ajurvédských postupů. V průběhu jejich výroby jsou používány přímo rostliny, namísto nákupu extrahovaných substancí z ajurvédských rostlin. Žádné chemické látky, acetonová ani alkoholová rozpouštědla při tom nejsou používány.

Ajurvéda používá energetické působení různých rostlin a jejich vzájemného synergického účinku pro obnovení harmonického stavu a duševní pohody.

Jednotlivé šampóny Khadi doporučujeme mezi sebou střídat a využít tak jejich účinků. Můžete tedy kombinovat například šampón Neem proti lupům se šampónem Amla na objem a lesk. Jednou týdně je ideální použít reparační a hydratační šampón Růže, Vaše vlasy tak obdrží speciální doplňkovou péči. Šampón Růže však samozřejmě můžete používat i na běžné, každodenní bázi.Výroba šampónů Khadi probíhá v souladu s prastarými tradicemi. S použitím čisté vody jsou připravovány čerstvé výluhy a odvary z mnoha bylin, ovoce a květů. Ty jsou za účelem získání jejich plné účinnosti připravovány separátně při různých teplotách a poté jsou míchány v přesných proporcích do synergicky působících kompozic. V závislosti na zaměření jednotlivých Khadi šampónů pak napravují různé disharmonie vlasové pokožky a vlasů.

Všechny šampóny Khadi obsahují amlu, shikakai a reethu (mýdlové ořechy), tři hlavní rostliny ajurvédy pro ošetření vlasů a prevenci jejich vypadávání, které zajišťují mytí vlasů díky obsahu přírodních saponinů.

 

AROMATERAPIE

Aromaterapie je nedílnou součástí ajurvédy. Čisté éterické oleje, esence rostlin, pomáhají prostřednictvím svých vůní zmírnit disharmonie v těle a vytvářet emoční stabilitu. Snižováním napětí a stresu pomáhají navodit duševní pohodu.

 

RECEPTURY ZAMĚŘENÉ NA RŮZNÉ TYPY VLASŮ A VLASOVÉ POKOŽKY

  • speciální kombinace ajurvédských rostlin pro řešení specifických problémů s vlasy a vlasovou pokožkou
  • pH vyrovnané na hodnotu 4,5 pro ochranu barvy a prevenci jejího blednutí
  • pšeničné proteiny pro reparaci vlasů
  • skvalen a ceramid pro rovnováhu lipidů a vlhkosti
  • éterické oleje a zinek pro zdravou vlasovou pokožku

Šampóny Khadi tak propojují tradiční s moderním.

 

VÝSLEDEK 

  • Čistí vlasovou pokožku
  • Myjí a zároveň ošetřují vlasové délky
  • Předcházejí lámání vlasů a blednutí barvy
  • Dodávají vlasům objem a lesk

 


KHADI BYLINNÉ PRÁŠKY (šampóny a kondicionéry)

khadi_samponyakondicioneryzbylin_300Tyto vlasové šampóny a kondicionéry Khadi Vám umožňují mytí a ošetření vlasů a pokožku hlavy tou nejpřírodnější možnou cestou. Vlasy zároveň získávají objem a lesk. 

V Evropě jsme zvyklí na používání tekutých šampónů a kondicionérů. Zalití bylinného prášku vodou, nanesení vzniklé pasty do mokrých vlasů, včetně jejího vypláchnutí po uplynutí doby působení, však nepředstavuje tak komplikovaný postup, jak se může na první pohled zdát. Ošetřující a zkrášlující účinky obsažených rostlin však za jejich začlenění do své vlasové péče stojí. Jedná se o jemně namleté prášky, které jsou složeny pouze z rostlin. Obsahují plody a byliny, jakými jsou např. amla, reetha, shikakai, neem nebo bhringaraj, tisíciletími osvědčené pro vlasovou péči. Neobsahují žádné pomocné látky, pouze účinné rostliny. Ty jsou během aplikace v přímém kontaktu s vlasy a vlasovou pokožkou a dávají jim to nejlepší ze svých účinků. Ajurvéda používá obsažené rostliny např. proti vypadávání vlasů, jako prevenci šedivění nebo třepení konečků. Jsou výbornou pomocí pro jemné vlasy bez objemu.  Specificky praktické je vnesení pasty do vlasů v předklonu nad vanou. Do mokrých vlasů vnesete pastu, dáte si na ramena starý ručník a případné delší vlasy sepnete skřipcem. Po cca 10 - 15 minutách se vrátíte do koupelny pastu vypláchnout.

Prášky Khadi můžete volně kombinovat mezi sebou. Do mycích prášků můžete přidat i prášky pečující. Můžete si sami nalézt a připravit si tu nejlepší rostlinnou směs Váš typ vlasů.

Prášky se zalévají horkou vodou a vzniklá pasta se nanáší po jejím vychladnutí do vlasů, na dobu cca 10 - 15 minut.

 

 

 

S certifikací BDIH - Kontrolovaná přírodní kosmetika

Khadi logo_BDIH_120pxl

bannerKHADI_1600x370pxl